// http://www.rail-touch.co.il/wp-content/themes/rail

מעקות זכוכית למשרדים – העיצוב מקסימלי, התחזוקה מינימלית

מעקות מושלמים, פשוט ככה.
לפרטים נוספים מלאו את הטופס!

כשהיא מהווה חגיגה של ניגודים, הזכוכית ממשיכה לכבוש את ליבם של חובבי אסתטיקה רבים, ויש לה סיבה טובה: היא משרה מראה יוקרתי ואצילי, מתווה גבולות בד בבד שהיא מאפשרת חופש ומרחב, מגנה מפני נזקי מזג האוויר אך מאפשרת לאור השמש לחדור בחופשיות פנימה, היא איתנה ויציבה, נוחה לעיבוד ואידאלית למגוון שימושים ובמשך שנים היא שומרת על הפופולאריות שלה בבית, במשרד ובכל חלל אחר.

איך אתם יכולים לשלב את הזכוכית בחללים הפרטיים שלכם וכיצד תפיקו ממנה את המרב?

יתרונותיהם של מעקות זכוכית בעיצוב חלל המשרד

האבסורד: תוחמת חללים, מאפשרת זרימת עבודה

מעקות הזכוכית תוחמים את החלל ובד בבד שומרים על זרימה ארגונית מרבית ותחושת מרחב המאפשרת יצירתיות וגמישות.

הגאונות הטמונה במעקות זכוכית טמונה בשילוב המרשים בין אסתטיקה, יוקרה, מרחב וארגון: בהיבט הפונקציונלי, הגבולות שיוצרים מעקות הזכוכית מאפשרים עבודה מנוהלת ומסודרת, תחומה ומוגדרת התלויה רבות בתכנון מקצועי של מיצוב והקמת המעקות בהתאם לתפקודי החברה.

בהיבט האסתטי;  המראה, החומר ומאפייני הזכוכית הופכים אותה לבעלת נוכחות ייחודית במשרד: מחד, היא חסרת צבע ומאפשרת לאור לחדור דרכה כשהוא מגדיל את אשליית המרחב ויוצר תחושת חופש שלא מתקבלת בהתקנת מעקות רגילים.

עיצוב בוטיקי

התכונות הייחודיות של מעקה הזכוכית מבטיחים מראה יוקרתי ואצילי במשרד, שלא כמו חומרי גלם אחרים המתבלים ומתלכלכים בתוך זמן קצר. ברק הזכוכית טווה בחלל המשרד סגנון יוקרתי השמור למשרדי בוטיק וחברות בעלות מוניטין מקצועי ומכובד.

מגוון השימושים הרחב של הזכוכית במשרד

הזכוכית היא אחת הדוגמאות הבודדות בענפי התעשייה השונים לשילוב בין אסתטיקה ועמידות. הודות לעמידות הגבוהה של הזכוכית היא משמשת למגוון מטרות נוספות בבית:

 • גרם מדרגות פנימי מעוצב
 • גרם מדרגות חיצוני לבית
 • מעקה למרפסת
 • מעקה לבריכה
 • תחימת חללים פנימיים על פי מטרה
 • חזיתות אטומות רעש לבתים
 • גופי תאורה
 • תכנון ובנייה של רהיטים משרדיים
 • עיצוב המשרד בסגנון ייחודי

כמו מלכה שתכונות האצילות טמועות בה היטב, הזכוכית שומרת על מראה הקלאסי והיוקרתי גם לאחר עשורים רבים של שימוש כנישות מעוצבות, למטרות אסתטיקה מרחבית ובשימושים פונקציונליים מגוונים.

משרד קטן? פתרון גדול

אחד האתגרים המוכרים למנהלי חברות ומשרדים הוא הצורך בתיחום חכם, יעיל ומותאם של חללי המשרד כך שתתאפשר זרימת עבודה מקסימלית במקביל למיקוד בפרויקטים הנדרשים.

נראה כי הזכוכית מתאפיינת בכל התכונות החיוניות ליצירת חלל אידאלי לעבודה: תכונותיה מאפשרות  חציצת חללי עבודה ציבוריים תוך שמירה על מראה אסתטי, עדכני ואטרקטיבי, בהתאם למיתוג ולסטייל של החברה.

בתחימת פינות עבודה במשרדים, גובה המעקה יוגבל על מנת לאפשר ראות מקסימלית, תחושת מרחב ואפשרות תקשורת שוטפת עם העובדים האחרים בכל עת, תוך זרימת אוויר ואנרגיה שוטפות.  הודות לפופולאריות הרבה והיתרונות הגלומים בהם, משמשים מעקות זכוכית גם לתיחום גגות, מרפסות וחללים מעוצבים המיועדים לאירוח לקוחות וקולגות.

Let the Sunshine in

לתאורה יש השפעה מהותית על המוטיבציה במקום העבודה, על יכולות הריכוז והבריאות המנטלית. יתרה מכך, היא מעניקה למשרד מראה פתוח ורחב ידיים המחובר לאוויר הפתוח בהמשך ישיר. אור השמש הטבעי חודר פנימה למשרד ומעניק תחושת רעננות והתחדשות, חדשנות ועשייה.

שילוב זכוכית בחומרי גלם אחרים: ליהנות מכל העולמות

מעקה זכוכית משדר אלגנטיות, קידמה, מינימליזם שקול ויוקרה מאופקת מצד אחד וחיים, סגנון ודינאמיות מאידך. כל אלו משתלבים בהרמוניה טבעית בבית כאשר התכנון, העיצוב והשימוש הפונקציונליים אינם מתקיימים זה על חשבון זה.

מה קורה כאשר משלבים חומרי גלם נוספים כגון עץ, מתכת, ברזל, אלומיניום ונירוסטה? בדקנו את ההשפעות של שילובי חומרי גלם שונים במעקה הזכוכית הביתי. גילינו שלא משנה באיזה חומר נשתמש, הדבר השוב ביותר הוא ביצוע חכם במטרה להבטיח את העיצוב הנכון ועמידות לשנים רבות.

זכוכית ועץ

שילוב אלמנטים מזכוכית ועץ מהווים את בין השילובים העיקריים בתעשייה ומוכרים בתרומה הרבה שלהם ליצירת מראה בעל אמירה מיוחדת ויוצאת דופן.

בין אם תבחרו לשלב נגיעות קלות של עץ בזכוכית ובין אם תבחרו לרהט את כל הבית ברוח זו, יש שיקולים שחשוב לייחס להם משמעות.

שילוב עץ וזכוכית מהווה שילוב של ניגודים. הזכוכית נחשבת לחומר קר המעניק תחושת חופש, מרחבים, אור וחדשנות. לעומתה, העץ נחשב לחומר היוצר תחושה חמימה, טבעית ואינטימית המכניסה שלווה, שקט ורוגע. השילוב בין השניים יוצר תחושה דינמית וחיונית בבית הודות לאינטראקציה הנוצרת בין שני החומרים.

אפשרויות השילוב של עץ בזכוכית ולהיפך הן מגוונות ורבות. באופן זה, ניתן לשלב גימור עץ במעקה זכוכית, אדני עץ בקצוות המעקה, עיטורים של זכוכית או עץ המשולבים אלו באלו ועוד.

זכוכית ואלומיניום

שילובים נוספים המלווים את המעקה ומעניקים לו מראה מהודר כוללים אלומיניום לסוגיו השונים. אלומיניום נחשב אמנם לחומר גלם יקר יותר ממתכת אבל הוא עמיד למשך שנים רבות ומצריך מינימום תחזוקה. יתרונות אלו הופכים את האלומיניום לאחד השילובים המועדפים על רבים.

האלומיניום מגביר את רמת הבטיחות, מאפשר ראות ללא הפרעה ומשתלב היטב בקרירות שיוצרת הזכוכית.  האווירה שיוצר השילוב בין זכוכית ואלומיניום מרובת פנים. מחד, הזכוכית נחשבת לחומר קר וכך גם האלומיניום. יחד, הם מכניסים לבית אווירה חדשנית ומעט מונוכרומטית.

זכוכית וברזל

השילוב של זכוכית וברזל ידוע מזה שנים רבות. הזכוכית מעניקה מראה חדשני, בעוד הברזל שומר על מראה קלאסי. הזכוכית נחשבת לקלה ואוורירית ואילו הברזל משרה אווירה מבוגרת, מכובדת ובעלת מסורת עתיקה.

השילוב בין שני החומרים מבטיח "ריקוד" בין חדש וישן, טרנדי וקלאסי, בין החולף והנצחי, בין הקלילות והכבדות, ויחד מעניק לבית אופי מעניין, רב הדר ובעל קריצה לנעורים.

זכוכית ונירוסטה

שילוב זכוכית ונירוסטה בולט רבות בשנים האחרונות. על הזכוכית להיות מחוסמת ואילו השילוב בנירוסטה צריך להיות מאובטח בתופסנים מתאימים.

שילוב הזכוכית בנירוסטה החל לקבל תאוצה בשנים האחרונות הודות לקסם הייחודי שמכניסה הנירוסטה לבית. מעקה המשלב זכוכית ונירוסטה מעניק מראה יוקרתי, מהודר ואצילי.

מעקה זכוכית לשמירה על הבטיחות

עד עתה נגענו בהיבטים האסתטיים של מעקות הזכוכית. אבל מעקה זכוכית הוא לא רק בעל חשיבות חיצונית, אלא גם ענין של בטיחות.

בעבר נהוג היה לחשוב שמעקה זכוכית בטיחותי פחות מחומרי גלם אחרים. הטכנולוגיות שהתפתחו עם השנים הביאו את היצרנים להצליח להגיע לתוצאה מרשימה. זכוכית עבה, מחוסמת, רבודה, כפולה או משולשת – אלו הם רק חלק מהפיתוחים שהפכו את מעקה הזכוכית לאחד האמצעים הבטיחותיים ביותר לבית. יחד עם זאת, ישנם פרמטרים חיוניים שאין להתפשר עליהם.

חסינות

זכוכית חסינה עמידה בפני טמפרטורות גבוהות וקרות, מכות פתאומיות וכן לחצים גבוהים. התקנת מעקות זכוכית חסינים מבטיחה שקט נפשי בכל הנוגע לשימוש השוטף במשרד גם כעבור עשורים רבים מהתקנת המעקות.

תו תקן

הדרישה בתו התקן הישראלי היא כי המעקה יתוכנן על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי המקצועיים לביצוע עבודה זו. תכנון נכון של מעקה זכוכית יבטיח שימוש תקין למשך שנים רבות והימנעות מסכנות אפשריות. למרבה הצער, קבלנים רבים אינם מקפידים על תקנה זו ובכך מסכנים את לקוחותיהם.

בחירת זכוכית מחוסמת –לא להתפשר

יש לוודא כי הזכוכית הנבחרת היא זכוכית חסינה, עמידה וחזקה. במקרים בהם מדובר בזכוכית חיצונית, בחרו בזכוכית כפולה המגנה מפני נפילה ועמידה בפני מכות חזקות.

החל משנת 2010 השתנה התקן בישראל. משנה הזו, החוק בישראל מחייב התקנת זכוכית רבודה.

טיפים לתחזוקה שוטפת של מעקה זכוכית

התקנתם מעקה זכוכית בבית, במשרד או מחוץ לבית? בשעה טובה. להלן טיפים חיוניים שיסייעו לכם לשמור על הזכוכית חדשה, מבריקה ויפה למשך שנים רבות:

ניקיון מעקה זכוכית

 • ניקיון שוטף בתנאי חוץ, זכוכית מתלכלכת בתוך זמן קצר. כדי לשמור על המראה הנקי שלה, חשוב לנקות אותה בתכשירים מתאימים.
 • תכשירים מתאימים כדי להבטיח שהזכוכית לא תינזק בתוך זמן קצר, חשוב ביותר להקפיד על בחירה בתכשירים המיועדים למטרה זו. אין להשתמש בתכשירי ניקוי המיועדים למתכות או במטליות מחוספסות.

זכוכית בתנאי חוץ

רבים תוהים אם מותר להציב מעקה זכוכית חיצוני לבית. הודות לטכנולוגיות המתקדמות, כיום ניתן להציב מעקה זכוכית בחשיפה מלאה לתנאי מזג האוויר השונים. יחד עם זאת, ישנם מספר תנאים סביבתיים שחובה להקפיד עליהם.

כך למשל, בבתים פרטיים ניתן להתקין מעקות זכוכית גם באזורים חשופים לשמש בשלושה תנאים:

 • בחירת זכוכית עבה משום שמדובר בזכוכית החשופה לשמש, חשוב להקפיד על בחירת זכוכית עבה שלא תישבר או תיסדק כעבור זמן מה.
 • תחזוקה נכונה של המעקות על מנת להימנע מקורוזיה ושחיקה במדרגות חיצוניות עליהן לעבור גלוון ולעמוד בתקנים הרלוונטיים.

 צעירה לנצח

שמירה על הניקיון השוטף של הזכוכית מבטיחה איכות חיים למשך שנים רבות ומראה חדשני, צעיר ומלא מרחב בכל פינות הבית.

info@rail-touch.co.il
השאר פרטים ונחזור
אליך בהקדם האפשרי:

קבל הצעת מחיר

054-5202502
צור קשר