// http://www.rail-touch.co.il/wp-content/themes/rail

התאמת מעקות אלומיניום לעיצוב הבית: המדריך השלם

מעקה סורג אלומיניום/נירוסטה

מעקות מושלמים, פשוט ככה.
לפרטים נוספים מלאו את הטופס!

תכונותיו המיוחדות של האלומיניום הופכות אותו לחומר בעל ביקוש גבוה בשלל ענפי התעשייה.

גם עבור מעקות, האלומיניום הופך למרכיב מרכזי שמשלב תכונות המייחדות אותו מבין המתכות השונות יחד עם גמישות אסתטית רחבה וכל זה במחירי עלות זולים יחסית לחומרי גלם אחרים.

כאשר בוחרים באלומיניום כדאי לתכנן את האופן הטוב ביותר לניצול תכונותיו והפוטנציאל העיצובי הגלום בו.

השקעת מחשבה ובחירה חכמה תדאג להפקת עיצוב הוליסטי והרמוני בבית שיש בו תחושת אחדות נעימה.

בחירת הצבעים המתאימים

אפשרויות הצביעה של האלומיניום הן רבות מספור וכאשר ניגשים לבחור את הצבע המתאים ביותר ישנם מספר נקודות שכדאי להתחשב בהן ולשמור עליהן בראש השיקולים.

נקודות אלה נוגעות להיבטים שונים של הצבע והתבוננות נכונה בהם תעזור ליצור חלל עיצובי איכותי ונעים לעין.

  • המעקה הוא פריט דומיננטי בנוף: ככזה, בחירה בגוון צבע תשפיע רבות על העיצוב הכללי של המרחב. נוכל לנצל את הדומיננטיות של המעקה וכדי לעשות כן יהיה כדאי להימנע מצבעים זוהרים וזורחים אשר מתאימים לרוב לפריטים קישוטיים קטנים הרבה יותר. בחירה חכמה תהיה בגוון מקורב לגווני המרחב האחרים או דווקא בגוון מנוגד להם שייצור שילוב צבעים בעל הדגשה ייחודית.
  • ניתן לנטרל את הדומיננטיות של המעקה: ניתן לנטרל את השפעתו העיצובית של המעקה באמצעות בחירה בצבע ניטראלי כאפור, לבן או צבעים בהירים דיו אשר קרובים לגוון הניטראלי של הלבן. באם נבחר לעשות זאת, נטרול יעיל ייעשה באמצעות בחירת גוון ניטראלי אשר נוטה לגוון הכללי בחדר.
  • הברק של המעקה כאלמנט עיצובי: צבעים מאופיינים גם בדרגת הברק שלהם, אשר נמדדת באחוזים ולרוב מתקבעת על שלושים אחוזים עבור ברק נמוך ושבעים אחוזים עבור ברק גבוה. באם החלל נוטה לעיצוב מודרני ונקי, ברק גבוה ישתלב היטב עם הסביבה וייצר אפקט מתוחכם וחדשני. מנגד, אם החלל נוטה דווקא לעיצוב קלאסי, ברק נמוך ידמה מתכת מסורתית וכך יתמזג עם המרחב באופן הטוב ביותר.
  • מותר לטעות: הנקודה החשובה ביותר שיש לזכור היא שכל מה שנוגע לאלומיניום, קל לתקן טעויות. האלומיניום הוא חומר ידידותי מאוד לצביעה ולכן מעניק את הפריווילגיה לניסיון וטעייה. לא צריך לחשוש לעשות טעויות בבחירת גוון וברק הצבע, שכן באם התוצאה הסופית לא תהיה מרצה, יהיה ניתן לצבוע את המעקה מחדש בפשטות ובמהירות.

מעקה דגם קלאסיק עם מאחז יד

ריהוט מתאים

הגמישות הגבוהה של האלומיניום מבחינה עיצובית, כאשר הוא יכול פנים שונות באמצעות הצביעה שלו, מאפשרת שילוב שלו עם כל ריהוט וכך אין מחלקת ריהוט מיוחדת שתהיה הכי מתאימה עבורו.

הריהוט של סביבת המעקה צריכה להתכתב עם צבע המעקה, כך שגווני המעקה וגווני הרהיטים הסובבים אותו מושפעים זה מזה ואילו צורת הרהיטים והחומרים המרכיבים אותם קשורים מבחינה עיצובית לדרגת הברק של המעקה.

ניתן לשמור על עיצוב אחיד בעל גוון דומיננטי בשילוב רהיטים באותו הגוון של צבע האלומיניום.

מנגד, ניתן לייצר מרחב מבוזר יותר באמצעות שילוב של כמה צבעים. לשם כך, יש לבחור בניגודי צבעים עבור המעקה ועבור הרהיטים.

נוסף לכך, הרהיטים נוטים לעיצובים מודרניים או לעיצובים קלאסיים, כאשר הצורה של הרהיט והחומר ממנו הוא מורכב ישפיעו על נטייה זו. ריהוט מודרני ישתלב לרוב טוב יותר עם דרגת ברק גבוהה עבור המעקה ולהפך.

מעקה למרפסת דגם גדר עשוי אלומיניום/נירוסטה

דעתנו בנושא

הגישה אל מלאכת העיצוב בעת תכנון המעקה יכולה לנבוע משיפוץ, מקרה שבו כבר יש אופי עיצובי כללי עבור המרחב, או מבנייה ראשונית, אז ישנו צורך לעצב את החלל כולו מראשית.

במידה ומדובר בשיפוץ, בחרו את מעקה האלומיניום, הגוון שלו והברק שלו בהתאם לעיצוב הקיים כבר בחדר וכך תייצרו אחידות הרמונית שיש בה חן ושלווה. במידה ומדובר בבנייה, נצלו את החופש העיצובי העומד לרשותכם ותתכננו אילו תחושות אתם רוצים לקבל מהמרחב.

שלבו את השיקולים בנוגעים למעקה בשאר התכנונים הנוגעים לעיצוב הנוף ובחרו את האופי האסתטי שיתאים עבורכם באופן הטוב ביותר.

בחירה בחופש העיצובי של האלומיניום

החירות העיצובית הגלומה באלומיניום מאפשרת קלילות ופשטות בעת התכנון.

כדאי לנצל את הגמישות הזו כדי לייצר מעקה אסתטי בעל תכונות ייחודיות שישתלב בנוף החלל או החדר באופן המיטבי.

מעקה האלומיניום הוא פריט דומיננטי בעל חשיבות גבוהה כאלמנט עיצובי, תכנון חכם עם בחירות נכונות יבטיחו תוצר סופי שיש בו הרמוניה עיצובית מרשימה המשרה תחושות נעימות מבורכות.

info@rail-touch.co.il
השאר פרטים ונחזור
אליך בהקדם האפשרי:

קבל הצעת מחיר

054-5202502
צור קשר